نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: سر درگم

1007
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    47214
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سر درگم

سلام، 16 سالمه، و قراره برم پایه دهم
    بدلیل اینکه تو روستا هستم و برای رفتن به دبیرستان باید برم شهرستان، پدرم مخالفت میکنه، اجازه نمیده من ادامه تحصیل بدم و اعتقاد داره دختر نباید تو جامعه باشه باید شوهر کنه،...
    قبلا 13 سالم بود نامزد شدم با پسر یکی از روستاهای اطرافمون، اما چون دوستش نداشتم شب و روز گریه میکردم و به مامانم میگفتم نمیخوام و اون فقط به فکر آبروش بود، نمیخواستم قبول کنم اما بهم وعده داد که اجازه میده درسم رو تا هرجا که بخوام ادامه بدم و تو پشتمه، منم خوشحال که از دست عقاید سوخته بابام فرار میکنم قبول کردم، اما کم کم فهمیدم بهش علاقه ای ندارم. بالاخره اونم متوجه شد و با رفتار خیلی بدی نامزدیمون رو به هم زد، از اون موقع تا حالا بابام همش لج میکنه با من، بهم گیر میده و تبعیض قائل میشه، راستی من بچه اولم
    هرلحظه سرکوفت میزنه که دوستات شوهر کردن و تو موندی رو دست ما، اما من هنوز 16 سالمم کامل نشده،
    دلم بشدت گرفته از این که تو روستا زندگی میکنم و منو همجنسای من باید تو سن کم تن به ازدواج بدن، برا چی؟ برای اینکه مردم پشت سرمون حرف میزنن که چرا ازدواج نکرده فلانی...

مادرمم همین عقیده رو داره و هیچوقت پشتم نبوده تنها امیدم به خداست که اگه باورش نداشتم خیلی وقت پیش خودکشی کرده بودم 🖤

2. کاربران زیر از z_hra بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : سر درگم

سلام به شما عزیزم
    درک میکنم که این شرایط برایت با فشار روحی زیادی همراه شده است و دوست داری برای علایق خودت تلاش کنی . در کنار احترام به خانواده و فرهنگ آنها خب در این مسیر اجباری برای ازدواج شما وجود ندارد در این مسیر نیاز است که در احترام با پدر و مادر و با بیان اینکه نگرانی آنها را درک میکنید اما می خواهید آنها نیز به علایق شما توجه کنند صحبت کنید .
    با بحث و دعوا این مشکلات رفع نمی شود بهتر است با همراهی و تعامل باهم در این مسیر تصمیم گیری کنید.

4. کاربران زیر از ravanshenas-therapy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد